Krmení

1. února 2017 v 11:17 | Jirka
Co se potravy týče, nejsou achatiny nijak zvlášť náročné, ochotně zkonzumují i kuchyňské zbytky jako odřezky z jablka, okurky apod. Ovoce se však zpravidla setkává s menším nadšením než zelenina. V přiloženém seznamu je sepsáno mnoho doporučených potravin, které je možné achatinám podávat (seznam převzat z německého fóra - http://www.schnecken-forum.de/phpBB2/index.php a doplněn několika vyzkoušenými potravinami). Achatiny s oblibou požírají i různé sýry, tvaroh, vařená vejce, vařené těstoviny a většinou jim chutnají i psí suchary (i masové).
Potrava musí být kvalitní, rozhodně se musí dávat pozor na plísně, které by mohly achatinám ublížit. Zbytky potravy je nutné druhý den odstranit, aby se nezkazily.
Achatiny jsou noční zvířata, proto je nejvhodnější je krmit večer, aby měly potravu čerstvou. Vodu není nutné achatinám dodávat zvlášť. Tu totiž získávají z potravy nebo se napijí ze stěn šnekária po rosení. Mnoho achatin se však rádo koupe, proto je vhodné dát jim do šnekária nízkou nádobu (je možné do ní dát kameny). U malých achatin se "bazének" nedoporučuje, protože by se v něm mohly utopit.
Dalo by se skoro říci: ''sežeru na co narazím'' Dokážou trávit celulózu to znamená, že je v případě největší nouze lze krmit i papírem. Ale to byla jen taková zajímavost do začátku.
Největší oblibu v jídelníčku achatin si užívá salát a okurka. Nepohrdnou ani paprikou , piškotem, čínským zelím nebo vajíčkem. Na podzim žerou oblovky méně a chystají se na zimní spánek
Velice důležitou součástí výživy je sépiová kost, která nesmí ve šnekáriu nikdy chybět. Říká se, že bez ní šneci vydrží 2-3 dny, je však lepší to nezkoušet, protože pokud mají málo vápníku začnou si obrušovat vlastní ulity. V Německu se doporučuje dodávat achatinám jednou za čas větší množství vápníku ve formě vápenné kaše. Existuje mnoho receptů. Jeden se nachází i v přiložením článku o vápníku z německého fóra (http://www.schnecken-forum.de/phpBB2/index.php). Je zde také mnoho dalším informací o zdrojích vápníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 arabianhorsephoto arabianhorsephoto | Web | 16. července 2018 v 17:19 | Reagovat

Ovumkám jsem dávala i sušené maso. Můžou se v něm užrat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama